BİREYSEL KULLANIM KOŞULLARI

BİREYSEL KULLANIM KOŞULLARI

Turkiyedeev internet sitesi (“Site”), özel ve tüzel kişiler için, satılık / kiralık yeni ve ikinci el gayrimenkul ilanlarının sunulduğu bir internet platformudur. Siteyi ziyaret eden ya da çeşitli avantajlarından dolayı Üyelik hesabı açan herkes “Bireysel Üye” sıfatını taşır. Bireysel Üyelere sunulan tüm hizmetlerin Bireysel Üye’ler tarafından kullanımı ve üyeliği bu kullanım koşullarına tabidir.
Kurumsal üye: TÜRKİYEDE EV ile Kurumsal üyelik sözleşmesi akdeden ve gayrimenkul alım ve satımını bir iş kolu olarak icra eden tüzel kişiliği haiz firmaları (Emlak ofisleri ve alt danışmanları, inşaat firmaları ve danışmanları gibi) ifade eder.
Gayrimenkul Danışmanı: Firmada çalışan kişi veya kişileri ifade eder.

Broker : Firma sahibini/lerini veya yetkili yönetici müdürü ifade eder.

Site: www.Turkiyedeev sitesini ifade eder.

Sitede yer alan tüm servisler, Soğucak Mah. Atatürk Cad. No: 61 Kuşadasi / Aydın adresinde kayıtlı SUN INVEST ENERJİ SİSTEMLERİ TİC.LTD.ŞTİ.nin (TÜRKİYEDE EV) mülkiyetindedir ve TÜRKİYEDE EV tarafından işletilir.
Bireysel Üye, Site’yi ziyaret etmekle ve hizmetleri kullanmakla; hak ve fiil ehliyetine sahip olduğunu, bu kullanım koşullarını okuduğunu, anladığını ve burada yazan şartlarla bağlı olduğunu kabul eder.
Bireysel Üyeler ücretsiz olarak ilan girme hakkına sahip değildir.
Bireysel Üyeler kurumsal üyeler gibi paket satın alabilir ve satın aldıkları paketin özellikleri çerçevesinde ilan girebilir. Paket fiyatları ve özellikleri www.Turkiyedeev internet sitesinde yayınlanır.
Bireysel Üyelerin girdikleri ilanlar 90 (doksan) gün boyunca sitede yayınlanır. İlan 90 (doksan) gün sonunda süresi dolan ilanlar listesine düşer. Bu aşamaya gelen ve süresi dolan ilanlar uygun görülürse web sitesi yöneticileri veya üyelik paketi alan üye tarafından tekrar yayına alabilir.
Paket satın almış Bireysel Üyelerin; paketleri aktif olduğu süre boyunca ilanları aktif gözükür. İlanlar yüklendikleri tarihten itibaren 90 (doksan) gün sitede yayınlanmaya devam eder. Bu 90 (doksan) gün içerisinde paket dolarsa, ilan pasif olur. İlanın pasif kaldığı süre de 90 (doksan) günlük süreden düşmeye devam eder. 90 gün sonunda süresi dolan ilanlar ise, süresi dolan ilanlar listesine düşer. Bu aşamaya gelen ve süresi dolan ilanlar uygun görülürse web sitesi yöneticileri veya yeni üyelik paketi alan üye tarafından tekrar yayına alabilir.
İlanlar onaydan geçmektedir. İlanlar Bireysel Üye tarafından sisteme kayıt edilir. Bu kayıt sistemde “onay bekliyor” durumunda gözükür. Web sitesi yöneticileri onay bekleyen ilanları incelerler ve ilan uygunsa onaylarlar. Bu onayı müteakip ilan yayına alınır ve yayın süresi başlar. Süresi dolan ve tekrar yayına alınan ilanlar da aynı prosedüre tabidir.
Turkiyedeev sadece ilanlar için yer sağlayıcısıdır. Bireysel Üyeler ile yayınlanan ilana müşteri olanlar arasında oluşabilecek olumsuzluklardan, satış veya kiralama süreçlerindeki aksaklıklardan, iptallerden ya da komisyon ile ilgili anlaşmazlıklar gibi iki taraf arasında doğabilecek tüm ihtilaflardan TÜRKİYEDE EV sorumlu tutulamaz. Bireysel Üyelerin ilan içerikleri, anlaşma şartları, komisyon bedelleri tamamen iki tarafın karşılıklı anlaşma durumuna bağlıdır. TÜRKİYEDE EV’in bu şartlar üzerinde herhangi bir talebi veya yaptırımı bulunmaz. Bireysel Üyeler, bunlardan dolayı doğrudan ve/veya dolaylı zararlar için TÜRKİYEDE EV’den ne nam altında olursa olsun herhangi bir talepleri olmayacağını kabul ve beyan ederler.
Bireysel Üyeler, Site’de yaptıkları her işlem ve eylemdeki hukuki, idari ve cezai sorumluluğun kendilerine ait olduğunu, bu hususta TÜRKİYEDE EV’in herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt ederler.
Bireysel Üyeler sitede yayınladıkları her türlü görsel ve yazılı içerikten sorumludur. Bireysel Üye kendisi tarafından sağlanan tüm görsel ve işitsel malzemenin her türlü marka, patent, faydalı model endüstriyel tasarım gibi fikri ve sınai hakkını Türk Hukuku’na uygun bir şekilde kullanmakta olduğunu, sözleşme konusu görsel ve işitsel malzemenin hiçbir şekilde fikri ve sınai hak ihlaline konu olmadığını ve olmayacağını, böylesi bir fikri ve sınai haktan kaynaklı uyuşmazlık nedeniyle TÜRKİYEDE EV’in uğradığı ya da uğraması muhtemel her türlü zararı karşılamayı açıkça taahhüt eder. Bireysel Üyeler, yayınladıkları içeriklerin hukuka ve ahlaka aykırı olmayacağını, üçüncü kişilerin kişilik hakları ve telif haklarını ihlal etmeyeceğini, haksız rekabet kurallarına aykırı davranmayacağını aksi halde doğacak tazminat taleplerinden kendilerinin sorumlu olacağını peşinen kabul eder.
Bireysel Üye, Site içindeki faaliyetlerinde, Sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde veya yayınladığı içeriklerde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, çocukları, yaşlıları ve engellileri cinsel yönden istismar eden, kişilerin kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden, tehdit edici, taciz edici içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur. TÜRKİYEDE EV söz konusu içerikleri kontrol etmekle yükümlü değildir. TÜRKİYEDE EV bu tür eylemleri tespit ederse bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya Bireysel Üye hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.
TÜRKİYEDE EV hizmet verdiği internet sitesi ve mobil uygulamanın genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesi ile mobil uygulamadaki tüm bilgi, resim, TÜRKİYEDE EV markası ve diğer markalar, www.Turkiyedeev alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin (“Materyaller”) ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. TÜRKİYEDE EV’in; hizmetleri, telif haklarına tabi çalışmaları veya internet sitesi vasıtasıyla sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dâhil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hak, ticari bilgi ve know-how'a yönelik tüm hakları saklıdır.
Bireysel Üye tarafından Sitede veya mobil uygulamada bulunan hiçbir materyal, web sitesinde veya mobil uygulamada yayınlanan emlak ilanlarına ilişkin her türlü bilgi; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dâhil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, 3. kişilere sunulamaz ya da dağıtılamaz, eser haline getirilemez. İnternet sitesinin veya mobil uygulamanın bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Paylaşım Koşulları işbu sözleşmenin 30. maddesinde düzenlenmiştir. Aksi takdirde Bireysel Üyeler; TÜRKİYEDE EV’in bu hususta uğradığı her türlü zararını, kayıplarını, üçüncü kişilere ödemek durumunda kaldığı bedelleri, yargılama masraflarını avukatlık ücreti de dahil olmak üzere karşılamakla yükümlü olacaklardır. Bireysel Üye, Sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını, herhangi bir bilgisayar şebekesinin güvenliğini ihlal etmeyeceğini, güvenlik şifreleme kodlarını kırmayacağını, spam mail veya zararlı yazılım girişiminde bulunmayacağını, aksi halde TÜRKİYEDE EV ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki, idari ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder.
Bireysel Üye, Sitedeki ve Site üzerinden eriştiği üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden TÜRKİYEDE EV sorumlu tutulamaz. TÜRKİYEDE EV, kendisi üzerinden yapılan veya kendi sitesinden bağlantı yapılarak ulaşılan, herhangi bir web sitesi tarafından gerçekleştirilen herhangi bir iletişimin gizliliği konusunda garanti vermez.
Bireysel Üye tarafından Sitede ya da mobil uygulamada kayıt formuna yazılmış olan veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen iletişim bilgileri (adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatlarının numaraları ve diğer iletişim bilgileri) üzerinden (mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi veya diğer yollarla iletişim) pazarlama, reklam, tanıtım, bildirim veya diğer amaçlarla iletişime geçilmesini Bireysel Üyenin açık rıza ile kabul etmesi halinde TÜRKİYEDE EV’in Bireysel Üyeyle ticari iletişim kurma hakkı bulunmaktadır.
Bireysel Üye, TÜRKİYEDE EV tarafından gönderilen maillerin alt kısmında bulunan “Kampanya duyurularından haberdar olmak istemiyorsanız lütfen tıklayınız.” linkine tıklayarak ticari elektronik ileti gönderim listesinden kolayca ve ücretsiz çıkabilir.
Bireysel Üyeler, bireysel üyeliklerini destek@Turkiyedeev adresine gönderecekleri e-posta ile diledikleri zaman sonlandırma talebinde bulunabilirler. Bireysel Üye üyeliğini sonlandırırsa TÜRKİYEDE EV üyeye ait hesabı tamamen siler. Bireysel Üyelerin satın aldıkları paket süresi içinde Üyeliklerini sonlandırması durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
İnternet sitesini ve mobil uygulamayı ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) takip edilmekte, kayıt altına alınmakta, ziyaretçi hareket ve tercihleri analiz edilerek yorumlanmaktadır. Bu veriler, (https://www.Turkiyedeev/gizlilik-ve-kisisel-verilerin-korunmasi-politikasi sayfasında) Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikası'nda öngörülen koşullar dahilinde, daha iyi hizmet verebilmek, internet sitesinin ve mobil uygulamanın kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile TÜRKİYEDE EV'in işbirliği yaptığı firmalarla paylaşılmaktadır.
Bireysel Üyelik Sözleşmeniz dolayısıyla işlenen kişisel verileriniz, bu veriler üzerindeki haklarınız ve kullanım yöntemleri konusunda detaylı bilgi için https://www.Turkiyedeev/cerez-politikasi linkindeki Gizlilik ve Kişisel Verilerin Koruması Politikasını ve Çerez (Cookie) Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Bireysel Üye, kayıt formunu doldurup onayladığı veya bu sistemi kullanarak herhangi bir hizmet almaya başladığı andan itibaren işbu Bireysel Üye sözleşmesi yürürlüğe girmektedir. TÜRKİYEDE EV, dilediği zaman işbu sözleşmeyi ve internet sitesinde ve mobil uygulamada bulunan yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme hak ve yetkisini saklı tutmaktadır.
Bireysel Üye bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.
Bireysel Üyenin bu kullanım koşullarında belirtilen madde veya koşullardan birini ihlal etmesi halinde, TÜRKİYEDE EV, önceden bildirme mecburiyeti olmaksızın, bazı veya tüm hesapları, servisleri, siteye erişimi modifiye edebilir, askıya alabilir, veya derhal sona erdirebilir. TÜRKİYEDE EV, bu sebeple doğacak zararlardan ya da varsa üye olunmuş hesaba erişilememesinden sorumlu değildir. TÜRKİYEDE EV; hile, kuralların kötüye kullanılması veya ihlali şüphesinin bulunduğu hallerde, Bireysel Üye'nin varsa üyeliğinin sona erdirilmesi konusunda bağlayıcı ve kesin kararı verecek tek yetkili mercidir.
Bireysel Üyeler, sitede yayınlanan emlak ilan içeriklerinin arama motorlarında görünmesine ve TÜRKİYEDE EV tarafından sosyal medya veya diğer mecralarda yayınlanmasına, paylaşılmasına, çoğaltılmasına peşinen izin vermiş sayılırlar.
TÜRKİYEDE EV, Bireysel Üye’lere sunduğu hizmetin kesintisiz, hatasız ve güvenli bir şekilde sunulması için elinden gelen gayreti sarf eder. TÜRKİYEDE EV, kendisinin kontrolü dışında gelişen internet erişimindeki aksaklıklar, teknik sorunlar ve mücbir sebeplerden kaynaklanan durumlardan sorumlu değildir. TÜRKİYEDE EV bilgi güvenliği önlemi almasına rağmen, sistemlerine saldırı olması durumu da bu kapsamdadır. Yasadışı olarak TÜRKİYEDE EV internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması halinde Sitenin ya da Sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması nedeniyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan TÜRKİYEDE EV sorumlu değildir. TÜRKİYEDE EV, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
TÜRKİYEDE EV, internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması için Bireysel Üyelerin, bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, Bireysel Üye adı gibi kişisel bilgilerini kullanması halinde bundan dolayı doğabilecek hiçbir hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmemektedir.
Bireysel Üyeler siteyi kullanmakla işbu Sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılırlar. TÜRKİYEDE EV, Site ve Site uzantısında ya da mobil uygulamada mevcut her tür hizmet, servis, ürün, kullanma koşulları ile Sitede ya da mobil uygulamada sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler Sitede ya da mobil uygulamada yayım anında yürürlüğe girer ve değişikliklerin takip edilmesi Bireysel Üyelerin sorumluluğu altındadır. Sitenin ya da mobil uygulamanın kullanımı (Siteye ve mobil uygulamaya giriş) ile bu değişiklikler de Bireysel Üye tarafından kabul edilmiş sayılır. Bireysel Üyeler bu değişiklikler veya iptallerden dolayı uğrayacakları doğrudan ve/veya dolaylı zararlar için her ne nam altında olursa olsun TÜRKİYEDE EV’den herhangi bir talepte bulunmayacaklarını kabul ve beyan ederler.
Bireysel Üye, işbu Bireysel Kullanım Koşulları’nı kabul etmekle Gizlilik Politikası’nı kabul eder.
Yazılı / Görsel Medya (İnternet Haber Siteleri dahil) Kullanım ve Paylaşım Koşulları: TÜRKİYEDE EV tarafından internet sitesinde veya mobil uygulamada sunulan veri, istatistik, tablo, analiz ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kamuya açık ve genel olarak sağlanan her türlü içeriğin bir kısmı; (i) normal ve makul yararlanma kapsamında kalmak, (ii) kaynak göstermek, (iii) TÜRKİYEDE EV internet sitesinin alıntı yapılan URL adresine tıklanabilir ve takip edilebilir (do-follow) bağlantı sağlamak şartıyla alıntılanabilir.
Bireysel Üye, internet sitesini yalnızca bireysel üyelik kapsamında sağlanan hizmetler için kullanacağını; ücretli/ücretsiz, sair ticari/profesyonel amaçlarla kullanmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. TÜRKİYEDE EV tarafından internet sitesinde ve mobil uygulamada sunulan veri, istatistik, tablo, analiz ve bunlarla sınırlı olmamak üzere kamuya açık ve genel olarak sağlanan her türlü içeriğin bir kısmı; rapor, yayın, reklam, analiz, araştırma ve sair ticari/profesyonel amaçlarla kullanılması TÜRKİYEDE EV’in yazılı onayına tabidir. TÜRKİYEDE EV, ticari ve profesyonel kullanımı ücretlendirebilir, haftalık, aylık veya yıllık ücretli abonelik koşullarına bağlı tutabilir. Bireysel Üye Ticari/Profesyonel amaçlı hizmetler için destek@Turkiyedeev adresinden yazışma yapabilir.
Sitede sunulan bazı içerikler, anlaşma yapılan 3. kişilerden sağlanan ve/veya kamuya açık kaynaklardan toplanan verilerden oluşmaktadır. Tüm veriler, analizler, raporlar, istatistikler herhangi bir manipülasyon veya yönlendirme olmadan işlenmekte ve tarafsız olarak sunulmaktadır. Sitedeki her türlü içerik sadece bilgilendirmeye ve tavsiyeye yöneliktir ve birebir olarak çözüm, sonuç, hukuki görüş, politik ve sosyolojik araştırma bilgisi özelliği taşımamaktadır. Bu sebeple bu sitedeki her tür içeriğin, verinin, analizin, raporun, değerlendirmenin doğruluğu garanti edilmemektedir. Aynı konuda analiz edilen veriler birbiriyle çelişik olabilir. Bu içeriklere dayalı olarak yatırım yapılması veya yapılmaması tamamen Kullanıcıların tasarrufundadır, bu tür durumlar TÜRKİYEDE EV’i bağlamaz ve TÜRKİYEDE EV hiçbir sorumluluk üstlenmez.
TÜRKİYEDE EV, kendisi tarafından sunulan hizmetlerin, içeriklerin veya Sitenin kullanımı yoluyla herhangi bir kişi veya kuruluş tarafından elde edilecek sonuçlarla ilgili olarak (ticarete elverişlilik, garanti, performans, pazarlanabilirlik, belli bir amaca uygunluk gibi) hiçbir şekilde garanti vermez. Tüm içerikler Kullanıcılara “olduğu gibi” sunulmaktadır. İçeriklerin Kullanıcılar tarafından doldurulduğu alanlardaki tüm bilgilerden bu bilgileri dolduran kullanıcılar sorumludur. TÜRKİYEDE EV, içeriklerin kullanılmasından doğabilecek kâr kayıplarından ya da menfi zararlardan sorumlu tutulamaz. TÜRKİYEDE EV, sitede yayınlanan içeriklerin ve ilanların ve fiyat bilgilerinin, doğruluğu, güvenilirliği ve hukuka uygunluğunu garanti etmez, bu içeriklerle ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
5651 sayılı Kanun kapsamında, TÜRKİYEDE EV’in hukuki, idari ve cezai sorumluluğu ilgili mevzuatta yer alan şekliyle sınırlı olup, içerikle ilgili diğer bütün sorumluluklar içeriğin alındığı 3. kişilere ve içerik üretmesi halinde Bireysel Üyeye aittir. TÜRKİYEDE EV, 5651 Sayılı Yasa uyarınca "Yer Sağlayıcı”dır. 5651 Sayılı Yasa ve ilgili mevzuat uyarınca "Yer Sağlayıcı"lara getirilen yükümlülüklere uymak amacıyla Bireysel Üyelerin Site üzerinde gerçekleştirdikleri işlemlere ilişkin ilgili mevzuatta belirtilen nitelikteki kayıtları yasal süresi içinde kayıt altına almakta ve saklamaktadır. TÜRKİYEDE EV Site üzerinde yer alan ve/veya üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin doğruluğunu, hukuka uygunluğunu kontrol etmemektedir ve garanti etmemektedir. Üçüncü şahısların sağlamış oldukları hizmetlerden ve/veya içeriklerden dolayı Bireysel Üyelerin uğrayacağı dolaylı veya doğrudan zararlardan TÜRKİYEDE EV sorumlu değildir.
Bireysel Üyeler, TÜRKİYEDE EV internet sitesinde yer alan linkler vasıtasıyla ziyaret ettikleri internet sitelerinde yer alan içeriklerden TÜRKİYEDE EV’in, TÜRKİYEDE EV çalışanlarının ve yöneticilerinin herhangi bir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ederler.
TÜRKİYEDE EV, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve Bireysel Üyelerine Siteye veya mobil uygulamaya her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.
TÜRKİYEDE EV